Halový pohár Praha, kongres novinky a jiné

28.02.2017 14:59

Halový pohár v Praze:

  Na halovém poháru v Praze jsme měli díky velké účasti tři týmy a tým Mondi A mixu vybojoval nádherné 2. místo z dvaceti posádek. Poraženi jsme byli jen posádkou z Polska, která nepoznala porážku již dva roky a zejména v prvním zápase byl souboj velice vyrovnaný a byli překvapeni naším nástupem a celá hala fandila jen Mondi. Rád bych vyzdvihl tým děvčat ,které sváděli vyrovnané boje se všemi týmy mimo týmu Tragédek, ale nepředpokládám že by naše děvčata chtěla vypadat jako namakané tragédky. Naše děvčata odjezdila asi nejvíce jízd, protože se musela střídat jak v týmu A ale i týmu B kde ještě chyběli dva muži a to byl heroický výkon jak po fyzické tak po organizační stránce. Vyzdvihnout musíme i tým B, který sváděl nerovné boje s posádkami o polovinu těžšími a pro příště budeme mít tým Mondi  a Mondi light.

 

Národní kongres ČADL:

   Při příchodu na kongres do Žlutých lázní, jsme dostávali spoustu gratulací na náš výkon na halovém poháru, hlavně na výkon proti Polským mastodontům, ale ke kongresu. Asi největší pozitivum kongresu byla dohoda ČADL s organizátory Moravských závodů firmou Torsen sports o vzájemné spolupráci a přijmutí Moravského uskupení  za člena asociace a možností rozhodovat o dění v dračích lodích. Co se týká ostatních našich požadavků, tak byly příjmuty kladně některé rovnou schváleny.

-        Bodování 10tek jen jedné lodi a ne zdvojené

-        Doplnění pravidel bodování na stránkách DB

-        Samostatný závod firemních posádek v rámci mistrovství republiky v Račicích na konci sezony + jiné bodování

-        Pro bodování národního poháru združení posádek pod vedením Čápa (město, Mondi, Předonín ), ale jen pro toto bodování

-        + další

ME klubových posádek:  

     Na mistrovství postupují v desítkových lodích podle pravidel první tři posádky z českého poháru v kategoriích open a ženy. V kategorii mix postupují také první tři, ale ze závodu mistrovství ČR z Račic. Bohužel v kategorii žen týmy z prvních třech mít svou účast potvrdili a na ME pojedou. Takže shrnutí ve kterých kategoriích jsme získali právo startu.

-        10tky OPEN  10+2 náhradníci   (muži)  kvalifikace z prvního místa Českého poháru

-        10tky MIX      6m + 4ž + 2náhradnice     v této kategorii nám přenechali účast borci z Nymburka

 

     Po dohodě s kapitány, bychom měli jet v tomto počtu:  12 mužů  6 žen 1 kormidelník 1 bubenice. Zbývá jen „drobnost“ zaplatit 500 na účet federace a to do zítra a samozřejmě schválení této  platby.