Mistrovství světa národních posádek a Mistrovství České republiky 2022

02.01.2023 11:59

Lodě jsou již naloženy na vlek a prodloužený dračí víkend v Račické Labe aréně definitivně skončil. Víkend ke kterému se upínaly oči celé České, ale i světové dračí scény.

Svět přijel a my měli možnost se sním poměřit.

Naše národní týmy složené z draků a dračic z celé naší republiky, které trénovaly dlouhé měsíce, dokázaly ukořistit spousty drahocenných kovů a nejeden titul mistra světa.

Nás jistě těší, že náš tým do národních posádek vyslal celkem čtyři dračice a jednoho draka, kteří se těmito tituly mohou pyšnit.

Proto bych chtěl tímto oficiálně pogratulovat trojnásobným mistryním světa Pavle Kocianové, Janě Veselé, Martině Čermákové a dvojnásobné mistryni Haně Nešlehové.

Dále bych chtěl pogratulovat i Pavlovi Mullerovi k titulu mistra světa a zisku dvou bronzových medailí  za vynikající kormidelnické výkony v národních barvách.

Teď už ale k našemu týmu Mondi, který vstoupil do bojů na malých lodích se sobotním úsvitem.

Přes velká očekávání by se dalo říct, že sobotní program nevyšel úplně podle plánu.

Naše možná nejsilnější sestava malý MIX 10 brala 6. místo na trati 1km i 200m.

Mužská sestava OPEN 10 skončila na 10. a 11. místě.

Ženská posádka Women 10 brala 9. místo na obou tratích.

Juniorská posádka JUN U18 brala 2 stříbrné medaile.

O to víc nás překvapily výsledky ze závodů velkých lodí kde se nám povedlo nečekaně uspět a pověsit pár cenných kovů.

Náš velký MIX 20 skončil na 4. místě na 200m, 5. místo v trati 2km a bronzové medaile na trati 500m.

Již tradiční posádka Mondi-Box, tedy holky z Mondi a Ostrožské Nové Vsi, si vyjela 2. a 3. místo na 200 a 500m.

Chlapy z Mondi a týmu Black Jack usedli do jedné lodi v kategorii Open 20 a získali  3. místo na trati 500m a 2km a 4. místo na 200m.

Junioři JUN 20 si zajeli pouze trať 500m kde brali stříbro.

Tento víkend jde shrnout jen slovy našeho kapitána „Bylo to dlouhé, bylo to náročné, bolelo to. Jenže my jsme na to byly připraveni a ukázali jsme, již jako mnohokrát, že s námi každý soupeř musí počítat. Díky za tu dravost a chuť po medailích se kterou usedáte do lodě. Díky za to že si to i jako medailisti stále náležitě užíváte. Jste skvělá parta!“

Největší akce tohoto roku a možná i desetiletí již skončila, pro nás však nic nekončí. Nás čeká ještě jeden závod takže vzhůru na vodu. Sportu zdar!